Co zrobić z zakupami po odwołaniu lotu? Odpuścić.
Jeśli podróżujesz samolotem tylko z bagażem podręcznym, musisz uważać na zakupy w sklepach wolnocłowych. I wcale nie chodzi mi o limity wagowe . Problem pojawia się w momencie odwołania naszego lotu. Wszyscy wtedy w panice biegną do hali odlotów – kto pierwszy ten lepszy w kolejce do stoiska naszego przewoźnika! ( żeby jak najkorzystniej przebukować lot). Zgadza się – to jest ważne.
Jeżeli jednak zostały zrobione zakupy, powinniśmy wrócić do sklepu i zwrócić je LUB poprosić o specjalne zapakowanie w zgrzewaną folię, z paragonem wewnątrz. Dopiero taki pakunek, taka procedura, upoważnia nas do przekroczenia po raz kolejny bramek check-in z butelkami, papierosami kupionymi w wolnocłowej przestrzeni . Mamy na to tylko 24 godziny ! Jeżeli kolejny, zastępczy, samolot jest później niż dobę po odwołanym, nasze zakupy, mimo że zaplombowane i zapakowane zgodnie z przepisami, wylądują w koszu na śmieci !
Podsumowując: według mnie po odwołaniu lotu najlepiej jest szybko zwrócić zakupy, potem pobiec do hali odlotów i przy stanowisku firmowym naszego przewoźnika ustawić się w kolejce po przydział biletu, a alkohol i papierosy kupić na nowo przed kolejnym odlotem – często na innym lotnisku.
Problemu tego nie mają posiadacze bagażu rejestrowanego . Zakupy wkładają do dużej walizki – i już. Jeśli po takiej operacji jest zbyt ciężka , trzeba kilka rzeczy przenieść do bagażu ręcznego, albo … do kieszeni.
Uważam, że bardzo dobra rada, przyda się wielu osobom, dlatego udostępniam na swoim fan page FB.
OdpowiedzUsuńPozdrawiam :)
Rada okupiona butelką dobrej i drogiej (jak to na lotnisku) polskiej wódki ... ;-) Dziękuje i polecam inne porady.
Usuń